کمپینگ

()

انتخاب بهترین زمان کمپینگ یکی از نکات مهمی است مه هنگام طبیعت گردی باید به آن توجه کرد. انسان ها به طبیعت علاقمند هستند و دوست دارند مدتی در طبیعت بگذرانند. غیراز این ویژگی خدادادی انسان های امروزی، فقط  طبیعت میتواند خستگی یک دوره کاری پر دغدغه را از تن همه  ما بیرون کند. همه ما در زندگی های خود دچار مشغله هایی میشویم و اغلب اوقات نمی توانیم که ذهن خود را از دغدغه ها و مشکلاتی که در روزمره و زندگی خود داریم خالی کنیم و بتوانیم به آن آرامش دهیم.

افراد برای فرار از این دغدغه ها دست به کار های مختلفی می زنند و خود را با روش های مختلفی مانند خواب های طولانی مدت و یا غذا خوردن و کار های دیر سعی میکنند که آرام کنند ولی آیا شما کمپ را تست کرد اید؟! آیا میدانید که چقدر کمپینگ میتواند بر روی روان ما تاثیر داشته باشد!

کمپینگ در طبیعت تجربه‌ای جالب و هیجان‌انگیز است، اما اصولی دارد که قبل از انجام این کار باید با آن‌ها آشنا بود. انتخاب محل مناسب برای کمپینگ، تجهیزات کمپینگ و لوازمی که به آن‌ها نیاز است، محل مناسب برای برپایی چادر و … از اصولی هستند که آشنایی با آن‌ها، این تجربه را به خاطره‌ای خوب و به‌یادماندنی تبدیل می‌کند.

انواع کمپینگ

کمپ‌زنی یا کمپینگ در طبیعت به این معنی است که شما در فضایی باز که می‌تواند وسط یک جنگل سرسبز یا کنار دریاچه‌ای آرام باشد چادر زده و چند روزی اقامت داشته باشید. کمپینگ را می‌توانید به روش‌های مختلفی انجام دهید. بعضی از ساده‌ترین روش‌های کمپ‌زنی مخصوصا برای کم‌تجربه‌ها عبارتند از:

۱. کمپینگ پیاده‌روی

در این روش باید بعد از طی کردن مسیری مشخص با قطار، هواپیما، خودرو و… تا محل کمپ پیاده‌روی کنید. این روش از کمپینگ برای اقامت در محل‌های بکر که راهی برای عبور وسایل نقلیه ندارند یا اقامت در اطراف کوه و… مناسب است. در کمپینگ پیاده‌روی انتخاب مقدار مناسب وسایل برای حمل راحت اهمیت زیادی دارد.

۲.  کمپینگ با دوچرخه

در کمپینگ با دوچرخه، مسیری که به اقامتگاه می‌رسید را با دوچرخه طی خواهید کرد. مزیت این نوع کمپینگ همراه داشتن یک وسیله نقلیه کم‌خطر برای طبیعت است و حمل وسایل مختلف در آن ساده‌تر از کمپینگ پیاده‌روی است هرکس با توجه مکان هایی که می خواهد سفر کند و یا اینکه از سفر های خود چه انتظاری دارد با انتخاب زمان اقدام میکند.

۳.  کمپینگ آبی

این روش از کمپینگ در نزدیکی آبگیر، رودخانه‌ها، دریا و دریاچه است و برای رسیدن به محل کمپ‌زنی باید از قایق یا کشتی استفاده کرد. این نوع از کمپینگ هم می‌تواند جذاب و هیجان‌انگیز باشد اما اگر تجربه دریازدگی دارید بهتر است آن را امتحان نکنید.

زمان کمپینگ و فصل ها

هریک از زمان هایی که در آن سفر کنید جذابیت های منحصر به فردی را برای شما خواهد داشت. به همین دلیل است که سلیقه شما در این امر بسیار تاثیر خواهد بود ولی ما امروز شما را راهنمایی خواهیم کرد.

کمپینگ بهاری

این فصل یکی از پرطرفدار ترین فصل ها برای گشت گذار است اکثر افراد با تمام شدن زمستان و فرا رسیدن فصل بهار که تکام ماتع سر سبز می شوند و هوا تازه وارد محیط میشوند به مسافرت میپردازند. ولی شما باید توجه داشته باشید در مسافرت های در این فصل می توانید با باران و رعد و برقی و مه و طوفان روبرو شود و در واقع باید انتظار عدم ثبات هوا را را داشته باشید.

کمپینگ تابستانی

بسیار از افراد فکرمیکنند که بهترین زمان سفر فصل تابستان است و طبق آمار بیشتر مسافرت ها در این فصل اتفاق می افتد که دلیل آن هم کاملا واضح می باشد. که یکی از عمده ترین دلیل آن خشک بودن هوای این فصل است. در این فصل در مسافرتهای خود توجه داشته باشید که پیراهن و شلوار بلند همراه داشته باشید که برعکس روزهای تابستانی ممکن است که شب های سردی را تجربه کنید و البته این لباس ها می تواند شما در برابر نور آفتاب محافظت کند.

کمپینگ در پاییز

این فصل یکی از بهترین فصل ها برای سفر میباشد که هوا نه سرد است و نه گرم به همین دلیل است که باید هنگام سفر در این فصل باید چند دست لباس با خود داشته باشید زیرا ممکن است اب و هوای های بسیار متفاوتی را تجربه کنید. پس بهتر است برای آن آماده باشید.

کمپینگ در زمستان

کاملا واضح است که این فصل آب و هوای بسیار متفاوت تر از فصل های دیگر دارد و به همین دلیل هم هست که باید آمادگی های متفاوت را داشته باشید. حتما لباس های گرم و زمستانی چند دست با همراه داشته باشید و پستو کیسه خواب هم حتما فراموش نشود.

کمپینگ در طبیعت  تجربه ای  بسیار جالب، مفرح و هیجان‌انگیز است، چالشی هم هست و انجام آن نیاز به آمادگی دارد. تکمیل تجهیزات، آشنایی با بهترین مناطق کمپینگ، آشنایی با اصول ایمنی کمپینگ و انتخاب بهترین زمان برای کمپینگ و… از مسائلی هستند که برای چنین سفری باید از آن‌ها اطلاع داشت و با مطالعه و دقت کافی تجربه ای لذت بخش برای خود فراهم کرد .

نظرت چیه؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین نظرات / 5. تعداد رای:

هنوز کسی نظر نداده، شما اولین نفر باشید.

کوه مانمشاهده نوشته ها

یک عاشق طبیعت، که دوست داره به طبیعت گردا کمک کنه...

منتظر نظر شما هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *