مطالب آموزشی کمپینگ

بهترین مکان‌ های کمپینگ ایران

بهترین مکان‌های کمپینگ ایران | کوه مان| koohman
()

در کشور ما مناطق بسیار زیبایی وجود دارد که هر سال توجه گردشگران زیادی را به خود جلب می کند. جاذبه های طبیعی ایران در سراسر نقاط کشور مکان های بسیار مناسب برای افرادی هستند که عاشق طبیعت گردی و کمپینگ هستند. بسیاری از افراد علاقه دارند که اوقات فراغت خود را در طبیعت سپری کنند. به همین دلیل این افراد همواره به دنبال بهترین و معروف ترین مکان های کمپینگ ایران هستند. در ادامه شما را با بهترین مکان‌های کمپینگ ایران آشنا خواهیم کرد.

چه مکان های برای کمپینگ مناسب است

مکان‌های مناسب برای کمپینگ، بستگی به سلیقه شما دارد، اما در کل، مکان‌هایی با مناظر طبیعی زیبا، هوای خوب و فضای آرام و دور از شلوغی شهر، برای کمپینگ مناسب هستند. در زیر نمونه‌هایی از مکان‌هایی که برای کمپینگ مناسب هستند آورده شده است:

۱. کوهستان‌ها: کوهستان‌ها برای کمپینگ بسیار مناسب هستند. هوای خنک، آب و هوای طبیعی، مناظر زیبا و فضای آرام از جمله ویژگی‌های این مناطق هستند. برخی از معروف‌ترین کوهستان‌های ایران عبارتند از: البرز، زاگرس، دماوند، سبلان، تنگه داراب، شاه کوه و …

بهترین مکان‌های کمپینگ ایران | کوه مان| koohman

۲. دریاچه‌ها: دریاچه‌ها برای کمپینگ یکی از بهترین مکان‌ها هستند. هوای خنک، فضای آرام و آب شفاف از ویژگی‌هایی هستند که این مناطق را برای کمپینگ مناسب می‌کنند. برخی از دریاچه‌های معروف ایران عبارتند از: دریاچه ارومیه، دریاچه ون، دریاچه نمک، دریاچه کارون و …

۳. جنگل‌ها: جنگل‌ها برای کمپینگ بسیار مناسب هستند. هوای خنک، فضای سبز و آرامش از ویژگی‌هایی هستند که این مناطق را برای کمپینگ مناسب می‌کنند. برخی از جنگل‌های معروف ایران عبارتند از: جنگل‌های شمال، جنگل‌های هیرکانی، جنگل‌های قائم‌شهر، جنگل‌های کرمانشاه و …

۴. بیابان‌ها: بیابان‌ها برای کمپینگ بسیار مناسب هستند. هوای خشک، فضای آرام و آفتاب زیاد از ویژگی‌هایی هستند که این مناطق را برای کمپینگ مناسب می‌کنند. برخی از بیابان‌های معروف ایران عبارتند از: کویر لوت، کویر مرنجاب، کویر کاشان و …

۵. سواحل: سواحل برای کمپینگ بسیار مناسب هستند. هوای خنک، فضای آرام و آب شفاف از ویژگی‌هایی هستند که این مناطق را برای کمپینگ مناسب می‌کنند. برخی از سواحل معروف ایران عبارتند از: سواحل شمال، سواحل جنوب، سواحلشرقی و غربی ایران، سواحل خلیج فارس و دریای عمان و …

معرفی مکان های کمپینگ ایران

ایران دارای بسیاری از مکان‌های زیبای کمپینگ است که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کنند. در زیر به برخی از بهترین و معروف ترین مکان‌های کمپینگ ایران اشاره شده است:

شهرک گلستان، مازندران:

این منطقه در شمال ایران واقع شده و دارای مناظر طبیعی زیبا، آبشارهای بلند، جنگل‌های بلند و دریاچه‌های آرام است. این منطقه برای کمپینگ، پیک‌نیک و تفریحات خانوادگی بسیار مناسب است.

زاگرس، کرمانشاه:

کوهستان زاگرس در غرب ایران واقع شده و دارای مناظر طبیعی زیبا و رودخانه‌های جاری یکی از مکان های کمپینگ ایران است. در این منطقه می‌توانید از طبیعت و هوای خنک زمستانی لذت ببرید.

دریاچه ارومیه، آذربایجان غربی:

این دریاچه بزرگ در غرب ایران واقع شده و دارای مناظر طبیعی زیبا، سواحل آرام و فضاهای کمپینگ مناسب است. در این منطقه می‌توانید به طبیعت و جاذبه‌های گردشگری مانند آبشارها، جزایر و منطقه حفاظت شده شوره‌های ارومیه دسترسی داشته باشید.

کویر لوت، کرمان:

کویر لوت در جنوب شرق ایران واقع شده و دارای مناظر طبیعی فوق‌العاده زیبا، رودخانه‌های جاری و فضاهای کمپینگ مناسب است. این منطقه برای کمپینگ، پیاده‌روی در کویر و تفریحات خانوادگی بسیار مناسب است.

گلستان‌های جنوبی، فارس:

این منطقه در جنوب ایران واقع شده و دارای مناظر طبیعی زیبا، رودخانه‌های جاری و فضاهای کمپینگ مناسب است. در این منطقه می‌توانید از طبیعت و جاذبه‌های گردشگری مانند تپه‌های شنی بیابان، کوه‌های بلند و نقاط تاریخی دیدن کنید.

ساحل شمال، گیلان و مازندران:

ساحل شمال ایران دارای مناظر طبیعی زیبا، سواحل آرام و فضاهای کمپینگ و پیک‌نیک مناسب است. در این منطقه می‌توانید از آب و هوای خنک تابستانی و جاذبه‌های گردشگری مانند دریاچه، شهرستان رشت، کاخ نیاوران، همکاران و منطقه توریستی رامسر لذت ببرید.

کوه سبلان، تهران:

کوه سبلان در شمال شرقی تهران واقع شده و دارای مناظر طبیعی زیبا، رودخانه‌های جاری و فضاهای کمپینگ مناسب است. در این منطقه می‌توانید از آب و هوای خنک تابستانی و فضای سبزی لذت ببرید.

رودخانه زرینه‌رود، آذربایجان شرقی:

این رودخانه در شمال شرقی ایران واقع شده و دارای مناظر طبیعی زیبا، سواحل آرام و فضاهای کمپینگ مناسب است. در این منطقه می‌توانید از طبیعت و جاذبه‌های گردشگری مانند آبشارها، جنگل‌ها و نقاط تاریخی دیدن کنید.

دهلران:

دهلران در استان ایلام قرار دارد و یکی از معروف‌ترین مناطق کمپینگ ایران است. این منطقه دارای جنگل‌ها، دریاچه‌ها و رودخانه‌های زیبا است و تعدادی از بهترین ارتفاعات ایران را نیز در خود جای داده است.

 کوه‌های البرز:

کوه‌های البرز در شمال ایران واقع شده‌اند و دارای مناطق طبیعی بسیار زیبایی مانند دره هراز، کمال‌شاه، داماوند و … هستند. این مناطق با ارتفاعات بالا، مناظر زیبا، هوای خنک و آرامش بسیاری از برای کمپینگ مناسب هستند.

جنگل‌های شمال:

 جنگل‌های شمال ایران واقع شده‌اند و دارای انواع گوناگونی از درختان و حیوانات است. این مناطق با هوای خنک، مناظر زیبا و فضای آرامش بخشی برای کمپینگ بسیار مناسب هستند.

بهترین مکان‌های کمپینگ ایران | کوه مان| koohman

کوه دماوند:

کوه دماوند از بلندترین کوه‌های ایران است و در استان تهران قرار دارد. این منطقه با ارتفاعات بالا، هوای خنک و مناظر زیبایی که دارد، برای کمپینگ بسیار مناسب است.

 دره‌های کرج:

دره‌های کرج در استان البرز واقع شده‌اند و دارای مناظر زیبایی هستند. این مناطق با وجود اینکه در نزدیکی شهر هستند، با فضای آرامش بخش، هوای خنک و مناظر زیبا برای کمپینگ بسیار مناسب هستند.

منطقه گرگان:

گرگان در استان گلستان واقع شده‌است و دارای شناورهای زیبایی مانند دریاچه گرماب، مرداب بندر ترکمن و… است. این منطقه با هوای خنک، مناظر زیبا و فضای آرامش بخشی که دارد، برای کمپینگ بسیار مناسب است.

شهرک صنعتی زرین‌دشت:

شهرک صنعتی زرین‌دشت در استان آذربایجان شرقی واقع شده‌است و دارای مناطق طبیعی زیبایی مانند تپه‌های آتشفشانی و آبشارهای زیبا است. این منطقه برای کمپینگ بسیار مناسب است.

 منطقه قلعه رودخان:

قلعه رودخان در استان گلستان واقع شده‌است و دارای مناظر زیبایی همچون جنگل‌ها، رودخانه‌ها و آبشارهای زیبا است. این منطقه با فضای آرامش بخشی که دارد، برای کمپینگ بسیار مناسب است.

 منطقه دره نوران:

دره نوران در شهرستان کرمانشاه واقع شده‌است و دارای مناظر زیبایی مانند آبشارهای زیبا، رودخانه‌ها و جنگل‌های خلاب است. این منطقه نیز یکی از بهترین و معروف ترین مکان‌های کمپینگ ایران است.

خلاصه

به طور کلی می توان گفت این تنها چند نمونه از مکان‌های کمپینگ در ایران هستند. در ایران بسیاری از مناطق طبیعی برای کمپینگ مناسب هستند که ممکن است در این لیست نباشند. برای انتخاب منطقه مناسب برای کمپینگ، بهتر است با توجه به ترجیحات خود، نیازهای خود و نوع فعالیتی که می‌خواهید انجام دهید، منطقه مناسب را برای خود انتخاب کنید.

به این محتوا امتیاز بده

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید

میانگین نظرات / 5. تعداد نظردهی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *