آموزش کمپینگ

با کمپ کردن و طبیعت گردی آشنا شوید

lazy
()

طبیعت گردی و کمپ کردن

اگر اهل مسافرت هستید اما نمی‌خواهید خود را درگیر هزینه‌های زیاد اقامت در هتل‌ها و یا ویلاهای اجاره ای نمایید و یا سفرهای تجملی و گران قیمت ذائقه‌تان را سیراب کرده است و دوست دارید تجربه‌ای متفاوت داشته باشید کمپ زنی در طبیعت می‌تواند یکی از گزینه‌های جذاب برای شما باشد. کمپ زدن در طبیعت یکی از لذت بخش ترین روش های طبیعت گردی و سفرکردن است که ضمن کاهش شدید هزینه های سفر می‌تواند بسیار هیجان انگیز و ماجراجویانه نیز باشد.

بعضی افراد ترجیح می دهند که تنها با یک کوله پشتی بر دوش به کوهپیمایی و راهپیمایی بروند و در نتیجه وسایل کمتری به نسبت دیگر گردشگران با خود برای کمپینگ حمل می کنند. گردشگری با دوچرخه و موتوسیکلت یا همان سایکل توریسم روش دیگری برای کمپینگ است.

بعضی از افراد علاقه مند به قایقرانی در رودخانه ها هستند و ترجیح می دهند که بیشتر از یک روز را درون طبیعت سپری کنند. همراه داشتن لوازم مورد نیاز برای گذراندن چند روز در طبیعت برای این افراد بسیار واجب است. بعضی ها با اتومبیل های شخصی خود به سفر و کمپینگ می روند؛ در نتیجه امکان حمل چادرهای یک اتاقه تا چند اتاقه و بزرگ و سنگین را دارند. این گردشگران می توانند تمام وسایل مورد نیاز خود در سفر به طبیعت را به همراه داشته باشند و محدودیت کمتری در این زمینه خواهند داشت.

اگر جزو افرادی هستند که در چادرهای مسافرتی نمی توانید به خوبی استراحت کنید، بهتر است که به سراغ تریلر، کاروان و وسایل نقلیه کمپی، بروید. توان مالی هر گردشگری شیوه و روش انتخاب سفر و کمپینگ را تعیین می کند. ولی به هر حال اقدام به سفر و توجه به نکات مفید در کمپینگ باید با توجه به شرایط مناسب و وضعیت مالی شما و راحتی خانواده و گروه همراه انجام شود.

تجهیزات ضروری کمپینگ

شما بسته به نوع کمپینگ ، تعداد روز اقامت و محل کمپی که برنامه ریزی کرده اید ، وسایل و تجهیزاتی که همراه خود می برید کمی متفاوت است به طور مثال اگر میخواهید با یک کوله پشتی به سفر بروید قطعا تجهیزات کمتری می توانید با خود حمل کنید پس حواستان باشد وسایل کاربردی انتخاب کنید یا اگر تصمیم دارید چند روز در کنار دریاچه ای اقامت داشته باشید، از آشپزی لذت ببرید یا ننویی وصل کنید پس نیاز است مجهز بروید تا چند روز بتوانید خوش گذرانی کنید . حتی در هنگام خرید یا جمع آوری تجهیزات به ماشینی که قرار است با آن به کمپ بروید هم  توجه داشته باشید اگر با ماشین شخصی خودتان قرار است بروید با خیال راحت می توانید همراه خود چادر بزرگتری ببرید ولی اگر با تور یا موتور سیکلت قرار است بروید ، شرایط برای شما متفاوت می شود . 

چک لیست وسایل ضروری خود را حتما بنویسید. از جمله نکاتی در سفرهای کمپینگ مهم تلقی می شود این است که باید سبک بار سفر کنید. پیش از شروع سفر لیستی از وسایل ضروری خود را مشخص کنید. این چک لیست بسته به سلیقه و روحیات هر فرد می تواند متفاوت باشد.

نکته ی پایانی در خصوص کمپ

برای به دست آوردن تجربه های سفر کمپینگ بهتر است در ابتدا به کمپ های کوچک تر خانوادگی در نزدیک محل زندگیتان بروید . بدین ترتیب شما با خصوصیات کمپ آشنا خواهید شد و مزایا و معایب آن را در می یابید . آن زمان است که می توانید بهتر تصمیم بگیرید که آیا روحیات شما مناسب این گونه سفرها هست یا نه ؟ سفری که در عین حال هم جذاب و هیجان انگیز است و هم می تواند پر مخاطره نیز باشد . انتخاب با شماست که رفتن به هتل ها  و سوئیت ها را برگزینید و یا این که کمپ زدن در بطن طبیعت را ترجیح دهید .

نظرت چیه؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین نظرات / 5. تعداد رای:

هنوز کسی نظر نداده، شما اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *