فایرباکس یا اجاق هیزمی چیست و چه کاربردی دارد؟

()

فایرباکس یا اجاق هیزمی که از آن برای روشن کردن آتش و پخت و پز در طبیعت به کار می روند. این وسیله کاربردی برای طبیعت گردان بسیار کاربردی است و به دلیل حجم و وزن کمی که دارد به راحتی جابه جا می شود. جنس بدنه این وسیله از ورقه های نازک فلزی است.

به همین دلیل در حین مقاوم بودن بسیار سبک هستند. تمامی قطعات این وسیله از هم جدا می شود و به همین دلیل در ماشین و وسایل نقلیه فضای زیادی را اشغال نمی کند.

علاوه براین مورد استفاده از اجاق هیزمی مزایای دیگری نیز دارند. خرید یک فایر باکس برای کسانی که عاشق طبیعت گردی هستند بسیار لازم و ضروری است. در ادامه این مقاله شما را بیشتر با این اجاق هیزمی و کاربرد های آن آشنا خواهیم کرد.

فایر باکس یا اجاق هیزمی چیست؟

امروزه به دلیل استفاده از ابزارهای مانند اجاق هیزمی، چادر، میزو صندلی کمپینگ و.. ماندن در دل طبیعت بسیار راحت است.

آتش روشن کردن و درست کردن غذا و چایی یکی از اقدامات لازم و ضروری در هنگام رفتن به دل طبیعت است. بهترین سوخت برای روشن کردن آتش و پختن غذا هیزم است. پختن غذا روی آتش طعم و بوی غذا را لذیذ می کند به همین دلیل اکثر افراد هنگام رفتن به طبیعت از آتش برای پخت و پز استفاده می کنند.

با این وجود روشن کردن آتش و پختن غذا روی آن دشواری های خود را به همراه دارد. فایرباکس یا اجاق هیزمی به شکل جعبه است.

این وسیله کاربردی به افراد کمک می کند تا در د طبیعت به راحتی از آتش استفاده کنند و غذای مورد علاقه خود را بپزند. علاوه بر این برای محیط زیست نیز بسیار مفید است و مانع از آسیب دیدن به پوشش گیاهی و درختان می شود. فایرباکس ها اجاق های به شکل جعبه هستن که معمولا از ورقه های آلومینیومی تولید می شوند. ساختار بدنه این وسیله به صورت شبکه ای است به همین دلیل افراد می توانند با توجه به نیاز خود از سر شعله های این وسیله استفاده کنند.

از امکانات خوب فایرباکس ها می توانیم به موارد مانند پختن غذا، گرم کردن غذا، گریل کردن غذا، جوشاندن آب کتری، گرم نگه داشتن غذا و آب کتری و تست کردن نان اشاره کنیم.

مزایای استفاده از فایرباکس ها چیست؟

انجام پخت و پز و روشن کردن آتش در طبیعت شاید یکی از سخت ترین کارها باشد. زیرا گاهی اوقات به دلیل شرایط بد آب و هوا، مراقبت از محیط زیست و.. امکان روشن کردن آتش به صورت مستقیم روی زمین وجود نداشته باشد. علاوه بر این پختن غذا روی آتش خود یکی از کارهای مشکل است. همه این مشکلات و موارد باعث شده است که انسان به فکر چاره ای باشد و از این رو اجاق گازهای هیزمی درست شدند.

استفاده از این وسیله مزایای بسیار خوبی برای افراد به همراه دارد به همین دلیل این وسیله از محبوبیت زیادی برخوردار است. از جمله مزایای خوب فایر باکس ها می توانیم به موراد زیراشاره کنیم.

روشن کردن راحت تر آتش در هر محیط و شرایط آب و هوایی

همانطور که به آن شاره کردیم گاهی اوقات در مکان های از طبیعت امکان روشن کردن مستقیم آتش روی زمین وجود ندارد. یا گاهی اوقات به دلیل شرایط بد آب و هوایی روشن کردن آتش کار بسیار سختی است. در این مواقع استفاده از فایرباکس به افراد اجازه می دهد در هر محیطی با خیال راحت آتش روشن کنند و از آن استفاده نمایند. همچنین در شرایط بد جوی به کمک این وسیله می توان آتش روشن کرد.

امکان پخت و پز آسان بر روی اجاق گاز هیزمی

پخت و پز در دل طبیعت یکی از کارهای لذت بخش است که همواره با سختی های همراه است. اما با کمک استفاده از فایر باکس ها کار پخت و پز بسیار آسان می شود و افراد می توانند با سوخت هیزمی، نفت یا الکل به پخت و پز مشغول شوند. از طرفی تنظیم کردن دمای آتش با این اجاق ها بسیار آسان است و افراد میتوانند با خیال راحت قابلمه یا کتری خود را روی آن قرار دهند.

استفاده از انواع سوخت های موجود در طبیعت

برای روشن کردن اجاق هیزمی می توان از سوخت های موجود در دل طبیعت مانند هیزم و سوخت های حیوانی استفاده کرد. به همین دلیل استفاده از آن در هر مکانی بسیار آسان و کاربردی است.

حمل و نقل آسان به دلیل وزن کم و شکل ظاهری مناسب

همچنین برخی از افراد عاشق طبعیت دوست دارند که به دل طبیعت بروند و تنها وسایل مورد نیاز خود را در داخل کوله پشتی بزارند. این افراد برای راحتی خود در سفر می توانند از فایرباکس های که در ابعاد کوچکتری هستند و می توان آنها را داخل کوله پشتی جا کرد استفاده کنند. علاوه بر این ساختار فایر باکس ها به گونه است که به راحتی تا می شود و اجزای آن از هم جدا می شود. به همین دلیل فضای بسیار کمی را در ماشین اشغال می کنند.

محافظت از محیط زیست

استفاده از اجاق های هیزمی باعث محافظت از محیط زیست می شود. زیرا از روشن کردن آتش روی پوشش گیاهی و زمین جلوگیری می کنند و به ترتیب می توانند از آسیب به طبیعت جلوگیری کنند. همچنین از ایجاد اثرات نامطبوع ظاهری در طبیعت جلوگیری می شود.

خلاصه

به طور خلاصه می توانیم بگوییم که فایرباکس به اجاق های هیزمی به شکل جعبه گفته می شود. از این ابزار کاربردی برای روشن کردن آتش در طبیعت استفاده می کنند.

فایرباکس ها کاربرد و مزایای بسیار خوبی برای طبیعت گردان دارند. به کمک اجاق هیزمی افرادی به راحتی میتوانند در هر مکانی آتش روشن کنند. همچنین پخت و پز روی این اجاق ها کار بسیار راحت و لذت بخشی است. به دلیل وزن و اندازه مناسبی که دارند جا به جایی و حمل آن ها کار دشواری نیست. این اجاق ها در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شوند. برای خرید انواع فایرباکس و سایر وسایل کمپینگ می توانید به سایت کوه مان مراجعه کنید.

نظرت چیه؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین نظرات / 5. تعداد رای:

هنوز کسی نظر نداده، شما اولین نفر باشید.

منتظر نظر شما هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *