اصیل ترین غذاهای ایرانی | کوه مان

اصیل ترین غذاهای ایرانی


()

6 تا از اصیل ترین غذاهای ایرانی 😋 که باید بخورید + لیست کامل

قبل از مطالعه غذا بخورید ! 😉

از کجا شروع کنم و چی بگم ؟! این مطلب از اون دسته مطالبه که خوندنش چند تا نکته داره، اولا شکمتون سیر باشه و تازه غذا خورده باشین😀. دوما اگر غذا نخوردین یا اصلا مطلب رو نخونید و یا یک ظرف تنقلات و خوراکی کنارتون داشته باشین، چون خودم که در حال گرد آوری مطالب این مقاله ی کوه مان بودم قشنگ قند خونم چسبیده بود کف زمین😂.

اصیل ترین غذاهای ایرانی کدامند ؟

اگر بخوام در یک کلمه بگم صد در صد کباب! اما گذشته از شوخی ایرانی ها بسیار قوم و قبلیه های متنوعی دارن و البته که به ازای هر قومیت سیلی از غذاهای متنوع هم وجود داره. اما به قول معروف “در این ملال نمیگنجد” و ما نمیتونیم به همه ی غذاهای اصیل ایرانی بپردازیم. غذاهای ایرانی اصیل دارای اسم های متنوعی با گویش های مختلف هستند. اما شاخه های اصلی همه ی آن ها مشخص و آشناست.

اما تو این مطلب سعی کردیم لیستی از سر شاخه های اصلی و تعدادی شاخه فرعی از هر کدام برایتان حاضر کنیم. که به جرات میتونم بگم یکی از کامل ترین لیست های موجود است.

  • خورشت های ایرانی

خورشت قرمه سبزی | کوه مان
خورشت قرمه سبزی

طبق منابع مختلف موجود، خورشت غذایی کاملا اصیل و ایرانی است. که تاریخچه قدیمی دارد و انواع مختلفی از آن تهیه میشود. مواد اولیه هر خورشتی معمولا از آب، گوشت، سبزیجات و حبوبات خواهد بود. معمولا با پلو خورده میشه و طرفداران بسیار زیادی دارد.

خورشت یا خورش ؟

با مراجعه به لغت نامه دهخدا متوجه میشویم که کلمه “خورشت” آمده ولی بعد از کمی توضیح به “خورش” ارجاع داده شده است. خورش جزو کلماتی است که با اضافه کردن “ت” به آخرشان تبدیل به خورشت شده تا راحت تر خوانده شود. مثل بالش و بالشت.

خورشت قرمه سبزیخورشت قیمهخورشت بامیهخورشت ریواسخورشت فسنجانخورشت ماستخورشت گل کلم
خورشت کرفسخورشت بادمجانخورشت آلو و اسفناجخورشت چغاله بادامخورشت بهخورشت آلو مسماخورشت کدو
خورشت ترهخورشت کنگرخورشت گوجه سبزخورشت انارخورشت بوقلمونخورشت اردکخورشت باقلا
  • آش های ایرانی

بیشتر از 400 آش در کشورمون داریم که از لذیذ ترین و جذاب ترین های هر قومی محسوب میشود. محال است در هر خانه ی ایرانی یک آش محبوب وجود نداشته باشد و پخته نشود. آش غذایی است از ترکیب رشته، حبوبات، سبزیجات و آب که در شهر های و زبان های مختلف با روش خاص و مواد اولیه مخصوص به خودشان طبخ میشود.

از معروف ترین های آش ها، آش رشته است که بیشتر خانواده میپسندند و البته طعم و مزه ی عالی دارد. آش استفاده های مختلفی دارد، به عنوان میان وعده، غذای کامل، نذری ماه رمضان، مناسبتی و در مراسم مذهبی طبخ و استفاده میشود.

آش های ایرانی
آش های ایرانی

لیستی از آش های معروف ایرانی

آش رشتهآَش دوغآش اسفناجآش قلیهآش خیار چمبرآش گندمآَش ماشآش جوآَش اسفناج
آش ماستآش قلمکارآش بلغورآش شلغمآش ترخینهآش انارآش ترش مازندرانآش قلقلآش بادمجان
آش کشکآَش ترشیآش عباسعلیآش عدسآش دندونیآش سبزیآش شلهآش غلورآش شوربای عروس
  • آبگوشت های ایرانی

غذایی سنگین و خواب آور، مخصوص روز های تعطیل😂. از پختن گوشت و پیاز و سیب‌زمینی و نخود درست میشه که اصولا در دو بخش خورده میشه. تیلیت و گوشت کوبیده

جالبه بدونید آبگوشت از قدیمی ترین ترین های کشورمان است، از قصد دو بار تکرار کردم تا اصالت این غذا را اثبات کنم. در زمان های نسبتا نزدیک جزو وعده های اصلی و حتی بیشتر وعده های غذایی هر خانواده بود. احتمالا اگر از هر پیرمرد یا پیرزن 70 80 ساله ای بپرسید در زمان های قدیم تر چه میخوردند، بهتون میگن که چقدر زیاد آبگوشت میخوردند. غذایی واقعا مقوی و پر پروتئین از جهت گوشت موجود در آن.

دیزی یا آبگوشت ؟ مسئله این است

احتمالا در ذهن شما هم این مسئله وجود داره که بالاخره اسمش آبگوشت یا دیزی ؟ قضیه از این قراره که آبگوشت درستشه و دیزی نوعی از اون حساب میشه و زیر شاخش قرار میگیره. دیزی اون ظرف مخصوصه که باید دیده باشین بیشتر تو قهوه خانه و رستوران های سنتی، آبگوشت رو تو اون ظرف ها میپزند. که به دیزی سنگی، دیزی صناری، دیزی سنگکی، دیزی قابلمه ای و دیزی قهوه خانه ای هم معروفه.

دیزی سنگی | کوه مان
دیزی سنگی

آب، گوشت پخته شده که سرشار از مواد مغذی و پروتئینی است با تکه‌های نان سنگک یا لواش یا نان محلی مخلوط ( تیلیت ) میشه و خورده میشه. بعد از اون یکی از مرد های جمع که مثلا خیلی زور داره شروع میکنه به کوبیدن هر چی مونده تو قابلمه، البته که استخوان گوشت های جدا میشه و بعد گوشت کوبیده حاصل میشه که اون رو هم با نان و ترشی و ماست نوش جان میکنند.

آبگوشت ایرانی
آبگوشت ایرانی

لیستی از آبگوشت های معروف ایرانی

آبگوشت بز قورمه کرمانآبگوشت به و بادمجان قمآبگوشت متنجنه کرمانآبگوشت نخود آبآبگوشت مرغ با نخودآبگوشت به و گردو اراک
آبگوشت بز باشآبگوشت گوشت، لوبیا کاشانآبگوشت شله بریان اصفهانآبگوشت گندمآبگوشت کشک اردبیلآبگوشت بوقلمون
 آبگوشت کشک و بادمجان لرستان
  • کباب های ایرانی

خوب اگر بخوایم خیلی به عقب برگردیم، داستان کباب هایی که امروزه سر سفره ایرانی ها هست، به ناصرالدین شاه قاجار برمیگرده، یکی از طرفداران پر و پا قرص انواع کباب بوده تا حدی که گفته میشه برای سفرهای خارجی هم بساط کباب و آشپزهای مخصوص همراهش بودن. اون زمان کباب رو با برنج نمیخوردن، چون اصلا غذایی به عنوان برنج رواج نداشت. کباب رو با نون داغ میخوردن که امروز هم زیاد باب شده این نوع رستوران های “نان داغ، کباب داغ”

کباب رو میشه با گوشت های مختلفی درست کرد. اگر گوشت گوساله ای باشه کمی سفت و اگر گوسفندی باشه خیلی نرم و لطیف درمیاد. معمولا از گوشت، پیازه، سبزیجات و دنبه درست میشه و با پلو و نان خورده میشه.

کباب ایرانی | کوه مان
کباب ایرانی

لیستی از کباب های معروف ایرانی

کوبیدهبختیاریسلطانی
چنجهشیشلیکتابه ای
جوجه کبابفیلمه ماهیگردن
برگوزیریترش
  • پلو های ایرانی

بعد از گندم، برنج بیشترین حجم سبد غذایی ایرانی ها را تشکیل میدهد. شاید هم در برخی موارد از گندم پیشی بگیرد. جالب است بدانید که قدمت برنج در جهان به 14 هزار سال پیش برمیگردد، اما در ایران تنها 2 هزار سال است که برنج کشت شده و استفاده شده.

عدس پلو ایرانی | کوه مان
عدس پلو ایرانی

تقریبا میتوان گفت از زمان هخامنشیان کشت و کار برنج شروع شده، البته که بسیار کمتر از حال و به عنوان تنوعی در بین غذا ها. احتمالا مخصوص اشراف و شاهزادگان بوده و هر کسی توان تهیه اش رو نداشته. حتی اگر به همین 60 تا 80 سال پیش برگردیم، به هیچ وجه با این مقدار بالا برنج در خانواده های ایرانی مصرف نمیشد و بیشتر غذاها خوراکی و آبکی بودند. اما در حال حاضر بیشتر وعده های غذایی در طول شبانه روز برنج را شامل میشود که خیلی هم خوب نیست.

اما در کل این ماده ی غذایی امروز محبوب شده و به حالات مختلف تهیه و با مواد مختلف ترکیب میشود.

لیستی از پلو های معروف ایرانی

زرشک پلوآلبالو پلوباقالی پلورشته پلو
هویج پلوشیرین پلولوبیا پلومرصع پلو
ته چین پلوخلال پلوشوید پلوخرما پلو
دمپختک پلومیگو پلو

کوفته های ایرانی

کوفته های لذیذ و خیلی خیلی خوشمزه، که خودم عاشقشون هستم🤩. پیشینه قدیمی دارند و جزو ابداعات آشپزی ایرانی محسوب میشن. در قدیم الایام زمانی که گوشت رو تو هاون می کوبیدند بعد از مدتی خاصیت همگیری و چسبندگی به گوشت اضافه میشد و همین باعث میشد تا در هنگام پخت در آب، مواد وا نرود. مواد تشکیل دهنده کوفته ها از سبزیجات و گوشت گرفته تا نخود و عدس و زرشک هم ادامه دارد.

البته این غذا بین المللی است و خیلی از کشور های آسیایی مثل ترکیه، گرجستان، ارمنستان و مالزی کوفته را با روش های خاص خود طبخ میکنند

کوفته
کوفته

لیستی از کوفته های معروف ایرانی

تبریزیتره فرنگیلپه یزدمرغعدسکوفته کشککله گنجشکی
سماق کاشانسبزی شیرازشیرین کرمانشاهشامیکوفته آلو شیرازیانار

در نهایت امیدواریم این مطلب کمکی به شما دوست عزیز کوه مان کرده باشه تا سنت ها و هم غذا های بیشتری از کشورتان ایران را شناخته باشید. البته که احتمال میدم بعد از خوندن این مطلب گشنتون هم شده باشه. عکسایی که تو مطلب استفاده شده خود منم به گشنگی انداخت!

نظرت چیه؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین نظرات / 5. تعداد رای:

هنوز کسی نظر نداده، شما اولین نفر باشید.

کوه مانمشاهده نوشته ها

یک عاشق طبیعت، که دوست داره به طبیعت گردا کمک کنه...

1 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.